Akce/Kontakty

Kontaktní osoba: Bára Bartecká, tel. 725 036 806, info@majoranek.cz

Kudy k nám: Žijeme v malé obci Horní Povelice. Z Třemešné pokračujete na Osoblažsku směr Liptaň a odbočíte směr Slezské Rudoltice. Horní Povelice mají vlastní autobusovou i vlakovou zastávku, bez problému k nám dorazíte i hromadnou dopravou.

Připravujeme:

27.4.2024 - Zahájení sezóny 2024 - Filipojakubský jarmark

Tradiční jarní jarmark s účastí hostů jako: Společenství Severských Pánů, Farma Bovine, Witch fire - ukázky výroby sýra, prodej, Kozí farma Arnultovice, Český svaz chovatelů Slezské Rudoltice, řemeslnícy a hry pro děti, zúčastní se opět i Princezna Sofie ze zámku Slezské Rudoltice. Kompletní program bude doplněn brzy. O středověkou kuchyni se staráme my osobně :-)

White Minimalist Elegant Wedding Menu

25.5.2024 - Středověký den se Severskými Pány v Krnově

Celodenní program pro rodiny s dětmi v areálu Krnovského zámku, řemesla a středověká vesnice, skvělé jídlo, hudba, tanec.. více informací brzy.

 

_____________________________________________________________________

Již proběhlo:

16.-17.12.2023 Občerstvení pro Vánoční řemeslnou vesničku - Krnovský vánoční jarmark 2023

11.11.2023 - Svatomartinský jarmark na Majoránku

Ve spolupráci s místními lokálními výrobci a řemeslníky pořádáme přátelskou akci. Zahájení bude přesně v 11,00hod, zapálením slavnostního ohně, kdy nás přijde navštívit Princezna Sofie ze Zámku Rudoltice. Bude Vám povídat o tradicích, které se vztahují k tomuto období.

Hlavní partner Farma Bovine, kde se na širém prostranství bude vařit sýr. K nim si upečeme čerstvé domácí housky. Svatomartinské menu bude pestré, k ochutnání budou další regionální výrobky, tématicky k datu - Osoblažská medovina, ovocná Jesenická vína a bylinné likéry Ullersdorf. Na místě bude i kovář, u kterého si budete moct vyzkoušet udělat třeba podkovičku. Čeká Vás ještě mnoho dalšího doplňkového programu.

395318886_658353753113342_7786060930351126652_n

SV Jarmark

11.8.2023 Bistro na kolejích - akce v součinnosti s dobrovolníky a pracovníky Úzkorozchodné trati Třemešná ve Slezsku, Depo Třemešná, navazujeme na předešlé úspěšné akce #nakolejich

Odpoledne a podvečer na kolejích v depu parního vláčku s povídáním s obsluhou parního vlaku (průvodčí, topiči, strojvůdci aj.), prohlídka otevřeného výletního vlaku a vagónků přímo na kolejích, Pivní vagon v provozu s občerstvením (jídlo i pití), vhodné pro všechny, kteří si chtějí udělat krásné odpoledne a podvečer na kolejích

BistroNaKolejich 11_8

12.8.2023 CHOVATELSKÝ JARMARK NA MAJORÁNKU - Horní Povelice 7, Liptaň - ve spolupráci s Chovatelským svazem Slezské Rudoltice a lokálními farmáři pořádáme výstavní a prodejní jarmark. Na místě budou ukázky různých druhů drobných chovných zvířat, stylové občerstvení, soutěže pro děti, povídání o chovatelství a řemeslech, ukázka práce s chladnokrevnými koňmi v zápřahu.

ChovJarmark

_________________________________________

3.6.2023 Zahájení sezóny výletního parního vlaku Osoblažka - Třemešná/Osoblaha

4.6.2022 Zahájení sezóny výletního parního vlaku Osoblažka - Třemešná/Osoblaha

25.6.2022 Svatojánské trhy na Majoránku

________________________________________

30.4.2022 Jarmark na Majoránku

A je to tady ! ????OTEVŘENÍ NOVÉ SEZÓNY ???? ???? 30.4.2022, od 10,00h se potkáme na Majoránku ????‍???????? Za každého počasí ????
Horni Povelice 7, Liptaň
????Oficiální otevření části stodol s malým barem a občerstvením v režii Majoránek - Bylinkový ranč
????Prodej lokálních výrobců - CH-angus (farmářské maso), První kozí farma Arnultovice (kozí sýry a produkty), Majoránek - Bylinkový ranč
????Keramická dílna Punk Village : Keramika (na místě i možnost vyzkoušet si práci s hlínou a hrnčířským kruhem
????Mini parní lokomotiva (historická funkční replika vláčku) Úzkorozchodná trať Třemešná ve Slezsku - Osoblaha i se zástupci SZD včetně informací o úzkorozchodné trati, parním vlaku a blížící se sezóně
???? Rodinné Jeseníky s informacemi o turistických možnostech a akcích na Jesenicku, včetně propagačních materiálů
???? Luční bar - Čaj-ka s výrobky i informacemi o zázemí ve Víně
????Osoblažské stezky - průvodci na kolech zajímavými místy po Osoblažsku s komentovaným výkladem
A mnoho dalšího... ???? ????
Na místě je k využití dětský koutek, minizoo, ohniště (k zakoupeným luxusním uzeninám), parkování před vjezdem do areálu vedle silnice.
Edit: přibývá k akci SWAP oblečení a jinych nepotrebnych veci, ktere zde muzete s nekym vymenit (saty, detske oblečení, hracky, nadobi, ložní pradlo, cokoliv, co lze recyklovat, vymenit, darovat, jen ne vyhodit..) ????
_________________________________________________________

 

Máte nějaké otázky? Zodpovíme je. Prosíme o pečlivé vyplnění kontaktních údajů.

Pole označená jako * musí být vyplněná.

Jméno a příjmení Nevyplňujte toto pole:
E-mail
Zpráva