Kdo jsme

Bylinkový ranč Majoránek je pokračováním předešlého obchůdku - Krámek pod Stolovou, který fungoval od r. 2013 v Beskydech (Kunčice pod Ondřejníkem). Byl oficiálně legalizován poté, kdy se moje bylinné kulinářství stalo víc než jen koníčkem. Začala jsem se dovzdělávat v botanice, bylinářství a zavážet obchůdky. V r. 2015 jsem začala pravidelně jezdit se svým zbožím na farmářské trhy v okolí a pronikla do sféry obchodu. (Bára)

Trhy Rych2

Trhy Rych

trhy FM

Přišel však o rok později zlom, stěhování o velký kus dále a Krámek pod Stolovou přestal existovat. Bylinářství však dále pokračovalo, výroba také a našlo se i vhodné místo, kde jsme zakotvili. Tady vznikla myšlenka pokračování jako Bylinkový ranč Majoránek, kde se spojilo bylinářství, gastro, chov zvířat, pěstování bylin a jiné aktivity.

Sudety jsou místem, kam jsem ráda vyjížděla hledat klid, inspiraci pro tvorbu, navnímat atmosféru ducha doby, který je zde stále cítit. Po čase jsem zde zapustila i kořeny, zakoupila jsem staré stavení s velkou historií a obnovuji jej zpět k životu. Zároveň se mi podařilo zde vytvořit zázemí pro svou práci, obživu i najít nová přátelství.

Jmenuji se Bára (Ing. Barbora Bartecká, Ph.D.)

Původní profesí stavební statička a projektantka, tanečnice a hudebnice (lektor i performer), bylinářka, kulinářka, zahradnice a obchodnice, zapálená chovatelka všeho možného :)

V mém životě jsem našla inspiraci v mnoha oblastech a poslední dobou se právě zde na tomto místě spojují. Začínám vidět smysl toho, jak se všechny mé dovednosti dají využít v jednom místě. Ať se to týká projekčních prací, tak působení v uměleckém světě a prací s lidmi. Od malička jsem sbírala všemožné lístky a květy, sušila je, zakládala herbáře a ani v dospělosti tomu není jinak. Zabývám se bylinářstvím, kulinářstvím a stále mi přicházejí nové nápady a inspirace. Současně k přírodě patří i chov zvířat, od drobného domácího po koně, které jsou mou dlouholetou láskou.

Vystudovala jsem technický obor a logické myšlení je mi vlastní. Mám ráda, když mají věci smysl a hlubší význam, baví mě nalézat řešení a učit se novým dovednostem. Jestli je v životě skutečně všehno možné, tak já to chci vyzkoušet.