Kdo jsme

Bylinkový ranč Majoránek je pokračováním předešlého obchůdku - Krámek pod Stolovou, který fungoval od r. 2013 v Beskydech (Kunčice pod Ondřejníkem). Byl oficiálně legalizován poté, kdy se moje bylinné kulinářství stalo víc než jen koníčkem. Začala jsem se dovzdělávat v botanice, bylinářství a zavážet obchůdky. V r. 2015 jsem začala pravidelně jezdit se svým zbožím na farmářské trhy v okolí a pronikla do sféry obchodu. (Bára)

Trhy Rych2

Trhy Rych

trhy FM

Přišel však o rok později zlom, stěhování o velký kus dále a Krámek pod Stolovou přestal existovat. Bylinářství však dále pokračovalo, výroba také a našlo se i vhodné místo, kde jsme zakotvili. Tady vznikla myšlenka pokračování jako Bylinkový ranč Majoránek, kde se spojilo bylinářství, gastro, chov zvířat, pěstování bylin a jiné aktivity.

Sudety jsou místem, kam jsme rádi vyjížděli hledat klid, inspiraci pro tvorbu, navnímat atmosféru ducha doby, který je zde stále cítit. Po čase jsme zde zapustili i kořeny, zakoupili jsme staré stavení s velkou historií a obnovujeme jej zpět k životu. Zároveň se nám podařilo zde vytvořit zázemí pro naši práci, obživu i najít nová přátelství.

kone

Bára (Ing. Barbora Bartecká, Ph.D.)

Původní profesí stavební statička a projektantka, tanečnice a hudebnice (lektor i performer), bylinářka, kulinářka, zahradnice a obchodnice

V mém životě jsem našla inspiraci v mnoha oblastech a poslední dobou se právě zde na tomto místě spojují. Začínám vidět smysl toho, jak se všechny mé dovednosti dají využít v jednom místě. Ať se to týká projekčních prací, tak působení v uměleckém světě a prací s lidmi. Od malička jsem sbírala všemožné lístky a květy, sušila je, zakládala herbáře a ani v dospělosti tomu není jinak. Zabývám se bylinářstvím, kulinářstvím a stále mi přicházejí nové nápady a inspirace. Vystudovala jsem technický obor a logické myšlení je mi vlastní. Mám ráda, když mají věci smysl a hlubší význam, baví mě nalézat řešení a učit se novým dovednostem. Jestli je v životě skutečně všehno možné, tak já to chci vyzkoušet.

Stáňa (Stanislav Kocián)

Chovatel zvířat na našem statku, nejlepší přítel našich koní, všestranný řemeslník nepostradatelný muž v našem domě.

Vyrostl jsem v trampské rodině. Férovost, péče o krajinu, o zvířata, úcta a respekt k lidem bylo něco, co bylo nepsaným zákonem. Přírodě jsem zůstal věrný, trampským zásadám také a po letech se opět vracím k ručním pracem i ke zvířatům. Kůň je nádherné zvíře, bytost a přítel, který mne nechá (nejen) kochat se krajinou ze svého hřbetu. Je to fajn... Mám rád smysluplnou práci, ať je jakákoliv.